студія архітектури і дизайну інтер'єрів
Епоха змін. Модерн
Автор проекту:
Ольга Охріменко – дизайнер
















Форма стелі окрім того, що вона є очевидним стилевим елементом
інтер’єрів, виконуює і технологічну функцію закриває канали притічної вентиляції і кондиціювання. Завдяки їм в квартирі цілий рік – свіже повітря: зимою – тепле, влітку – прохолодне.
Ванна кімната функціонально містить «двоспальну» ванну с можливістю перегляду телевізора, велику душову кабіну, унітаз, біде, водяний осушувач. Звертає на себе увагу достатня кількість дзеркал, декорированих красивими плитковими фризами – носіями стилю.


Після:
До:
П’ятикімнатна квартира – 185 м2
Висота стелі – 3,80 м
Замовник побажав об'єднати приміщення двох сусідніх квартир в одну таким чином, щоб стало досить просторо і затишно і для господарів, і для гостей. Стильовими перевагами власника були класицизм, ампір і ще що-небудь яскраве і неординарне. Пізніше це трансформувалося автором проекту в сучасний мікс з мотивів модерну та ар-деко.
В результаті перепланування два передпокої трансформувалися у великий хол, з'явилася об'єднана зона "кухня - їдальня - вітальня", дитяча, дві спальні - для господарів і гостей, кабінет, гардеробна кімната, приміщення з тренажерами, дві ванні кімнати. Невелика вітальня, яка в повсякденному житті використовується переважно як їдальня, компенсується великою кабінетом, де господар, крім роботи і часу відпочинку, приймає гостей і ділового партнера. Дуже зручно в спальні біля ліжка розмістилася гардеробна кімната з окремими входами для чоловіка і дружини.
Інтер’єр об’єднаної квартири
проявився перш за все в класичному підході з його ордерною системою, часом з проявами ампіру, що привносить в інтер’єр деякий відбиток строгості й вишуканості. В интер’єрі з’явилися також і яскраві активні гнучкі елементи та декоративні плями, властиві модерну (ар-нуво) та ар-деко. Декоративізму інтер’єру надають мозаїки, багаті «мармурові» фактури облицювальних плиток, світильники. Застосовані сантехнічні прилади зовсім сучасними – зі склом, металом, пластиком. Таким чином, в інтер’єрі відбилася ціла епоха переходу від класичних рішень до сучасніших. Подібні інтер’єри вперше почали з’являтися в 20-30рр. минулого століття – часу розквіту джазу та нестримної послявоєнної тяги до розкошування.
До особливих явищ в інтер’єрі належать вітражі – на стелі та в декоративній колоні. Своїми яскравістю та жвавістю вони природним чином вносять особливу родзинку в стилістичну палітру квартири. Адже в передпокої вони підтримують класичні мотиви на стелі, а у вітальні – стверджують форму модерністсько-декоративістської колони.
Про дизайнерскі рішення цієї квартири можна сказати, що класичні й ампірні підходи з вкрапленнями модерністських конструкцій та декорів дарують дух історизму: створюють неповторне зачарування динамізмом настання нової епохи.